Видиниќ: Во Македонија досега немало мајмунски сипаници

Од Клиниката за инфективни болести велат дека досега не третирале пациент со мајмунски сипаници, но секако дека доколку има пациент ќе се следат препораките од Светската здравствена организација. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер