Нестабилно време со грмежи и врнежи за викенд

Последниот работен ден од оваа седмица ни носи сончево и топло време, кое во попладневните часови ќе предизвика нестабилност која ќе донесе пороен дожд, но и грмежи и силен ветер. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер