Православните верници го слават празникот Водици

Бог се јави, навистина се јави! Православните верници денеска го одбележуваат Богојавление Водици, денот кога синот Божји бил крстен во реката Јордан. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер