Православните верници го слават празникот Водици

Православните верници и покрај рекордниот број новозаразен , масовно се собраа покрај водотеците низ целата земја за да го прослават големиот христијански празник , Богојавление или Водици. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер