Шеклер за Канал 5: Омикронот предизвикува полесни симптоми, но не треба да се потцени

Не треба да се потценува варијантата Омикрон, зашто може да даде тешка клиничка слика, вели за Канал 5 вирусологот од Белград Миланко Шеклер. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер