Германија ја врати Македонија на листата на ризични земји

Рекордните бројки на новоинфицирани лица во изминатата недела и широката распространетост на сојот омикрон во Македонија, повторно ја вратија земјата на германската листа на ризични земји. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер