Посетата на Петков со позитивни оценки во Скопје и во Софија

Ќе донесе ли дијалогот меѓу Ковачевски и Петков нов почеток во македонско-бугарските односи или надминувањето на спорот ќе остане без брз епилог? Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер