Историските прашања во втор план,приоритет економската соработка и добрососедството

Софија веќе не го проблематизира краткото име на државата, откако Mакедонија ги известила Обединетите нации дека тоа не имлицира територијални претензии кон Бугарија. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер