Бугарија прифаќа да го користи краткото име

Бугарија веќе нема да го проблематизира краткото име на државата и за тоа веќе се информирани Обединетите нации. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер