Гаврил Бубевски избран за шеф на ОЈО Скопје,Стефчо Донев виш обвинител во Штип

Поранешниот специјален јавен обвинител, Гаврил Бубевски, стана шеф на скопското Јавно обвинителство. Советот на јавните обвинители го избра денеска на седница на која избра уште неколкумина обвинители на испразнети места. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер