Вандалско однесување во Градскиот парк, три клупи фрлени во езерцето!

Искршени клупи во езеро, превртени тоалети, купишта ѓубре надвор од кантите за отпадоци и под летниковци – ова е сликата која вчера наутро ја затекнале дежурните служби на јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ во Градскиот парк. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер