Втор ден расправа за новата Влада, до полноќ треба да се гласа

Привршува собраниската седница на која ќе се гласа за изборот на нова влада, предложена од мандатарот Димитар Ковачевски. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер