Петков за МИА: Доаѓам со подготвеност за нов почеток, а не со анекс на договорот

Посетата на Скопје за два дена нема да донесе анекси на Договорот за добрососедство туку конструктивен тон и нов почеток кој ќе биде подинамичен и попрактичен, вели во интервју за МИА, бугарскиот премиер Кирил Петков. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер