Втор ден расправа за новата Влада, до полноќ треба да се гласа

Вториот ден од собраниската расправа околу предложениот владин кабинет и програма продолжи со препукувања помеѓу пратениците од опозицијата од опозицијата и власта околу тоа дали Димитар Ковачевски има легитимитет да состави влада. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер