Почна седницата во Собранието на која ќе се гласа новиот состав на Владата

Со експозе на мандатарот Ковачевски, почна дводневната седница на Собранието на која пратениците ќе го гласаат новиот состав на Владата. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер