Посетата на бугарскиот премиер за Маричиќ е можност за нова динамика во преговорите

Министерот за правда и иден вицепремиер за евроинтеграции, Бојан Маричиќ, најавената посета на бугарскиот премиер, Кирил Петков ја гледа како можност за воспоставување на нова динамика во преговорите со Бугарија... Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер