Дали помалите политички партии го условуваат учеството во владината коалиција?

Ден пред почетокот на собраниската седница за гласање на новата Влада, политичките партии најавуваат долга дебата за владиниот состав и програмата на мандатарот Ковачевски. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер