Обвинителството веќе три години води предистражна постапка за лиценците на БЕГ

Скопското обвинителство скоро три години ги проверува сомнежите на МВР дека БЕГ во 2012 година добил лиценци за парното во Скопје, без да ги има исполнето законските услови и критериуми. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер