Франција нема да биде посредник во дијалогот Скопје- Софија

Франција нема да биде посредник во дијалогот помеѓу Скопје и Софија бидејќи во актуелните услови нема потреба од трета страна во преговорите, вели францускиот амбасадор во земјата Сирил Бомгартнер. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер