Деспотовски очекува рекордното ниво на извоз од ТИРЗ да се надмине во 2022 година

Инвестиции во вредност од 188 милиони евра и нови 2700 вработувања склучила ТИРЗ во 2021 година – а за следните 12 месеци се предвидени инвестиции „тешки“ 300 милиони евра, најави денеска директорот Јован Деспотовски. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер