Мицотакис смета дека во Преспанскиот договор има „неизлечиви“ грешки

Преспанскиот договор содржи неизлечиви грешки, но ние имаме причина да се стремиме кон најдобри можни односи со Македонија, вели грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер