ЕМА:Повторувањето на засилувачките дози на вакцината може да има негативен ефект врз имунитетот

Нема потреба од четврта или други бустер дози во иднина соопшти денеска Европската агенција за лекови. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер