Поради административен пропуст, скопјанка завршила во изолација

Скопјанка завршила во задолжителна изолација, иако воопшто не се ни тестирала.. Проблемот настанал кога друга жена со слично име добила позитивен тест, а наместо неа скопјанката била впишана во регитарот на позитивни случаи.. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер