Поради африканска свинска чума уништени 195 домашни свињи

195 свињи во делчевскиот регион се уништени како превентивна мерка откако во фарма во овој регион беше регистрирана високо заразната болест африканска свинска чума. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер