Бесими: Замрзнувањето на цените на основните прехрамбени производи е времена мерка

Замрзнувањето на цените на основните прехранбени производи, според министерот за финансии Фатмир Бесими, треба да се гледа како времена мерка. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер