Сметките за струја за домаќинствата од јануари ќе бидат повисоки до 10%

Сметките за струја за домаќинствата од јануари и официјално ќе бидат повисоки, потврди министерот за економија Крешник Бектеши. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер