Дали е можно решавање на спорот меѓу Скопје и Софија годинава?

Дали е можно решавање на отворените прашања меѓу Скопје и Софија до крајот на годината со драфт документ кој ги содржи точките 5+1...? Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер