Симовски: Резулатите од пописот треба да ги очекуваме кон крајот на март и почеток на април

Вкупната бројка од попишани граѓани покажува дека има зголемена миграција во изминатиот 20 годишен период изјави утринава директорот на заводот за статистика Апостол Симовски . Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер