Протуѓер и Јанкуловска сведочеа како се финансирала ВМРО-ДПМНЕ во случајот„Плацеви на Водно“

​Поранешниот генерален секретар на Владата и на ВМРО-ДПМНЕ, Мартин Протуѓер во судот проговори за случајот „Плацеви на Водно“ во кој првообвинет е екс-премиерот и претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер