Почнува изградбата на „Соларен парк Стипион“, инвестиција од 270 милиони евра

Соларниот парк “Стипион“ што ќе ги задоволува потребите за струја на околу 94.000 домаќинства ќе се гради од следната година во Штип на локацијата каде што требаше да има карго аеродром на површина од 452 хектари. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер