Трговците се соочуваат со високи казни за неевидентирање на разградливите кеси

Забуни за трговците предизвика новиот Закон, со кој тие ќе треба да водат евиденција за тоа колку кеси продале и парите да ги уплаќаат на сметка на животна средина. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер