Истражување: Вакцините од „Фајзер“ и „Модерна“ даваат најдобри резултати како трети дози

И Македонија анализира дали помеѓу заразените има некој што „го фатил“ омикрон, најновиот сој на вирусот кој го вклучи црвениот аларм низ светот поради бројот на потврдени реинфекции. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер