Мицкоски: Нема да прифатиме договор со Бугарија, што ќе го потпише Заев

ВМРО- ДПМНЕ нема да прифати договор со Бугарија доколку Заев го потпише, порача од прилеп лидерот Мицкоски, кој рече и дека таков евентуален договор, направен во заминување, може да има несогледливи последици. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер