Мехмедовиќ за „омикрон“: Загрижува побрзото ширење и зголемениот број реинфекции

Новот сој откриен во Јужна Африка, кој СЗО го класифицираше како загрижувачки, ќе биде една од темите на Комисијата за заразни болести во понеделник. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер