Прилепските пожарникари спасуваа дете од бунар при показна вежба

При детска игра поради невнимание едно од децата паѓа во бунар длабок 8 метри.На помош е повикана територијалната против пожарна единица која со брза интервенција го спасува момчето. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер