Судење за „Плацеви на Водно“–сведок кажуваше како се купувале плацеви и станови

Александар Ивановски познат како Алек Теранова во Кривичниот суд сведочеше како биле купувани „Плацовите на Водно“ за истоимениот случај, но и станови на улицата Бихаќка, каде што живееше експремиерот Никола Груевски. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер