Д-р Мехмедовиќ: Може да се очекува ескалација на ситуацијата на почетокот на ноември

Делта плус варијантата и олабавувањата на мерките може да предизвикаат ексалација на епидемиолошката состојба на почетокот или средината на ноември, вели за Канал 5 д-р Злате Мехмедовиќ. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер