Зелениот инвестициски фонд ќе поттикне 750 мил.евра инвестиции и ќе креира 15.000 работни места

Нови технологии и зелени објекти во ТИРЗ зоните со пари и од државата и од приватните институции. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер