Пендаровски во посета на спомен-домот на Конески во Небрегово

Во прилепско Небрегово продолжија чествувањата на 100 годишнината од раѓањето на македонскиот великан Блаже Конески. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер