Димитров: Колегите од Македонија не дозволуваат идеја за постоење заедничка историја

И копретседателот на бугарскиот тим од Комисијата, Ангел Димитров, вели дека нема никаков напредок во работата на мешовитата комисија. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер