Нема решенија од состанокот на историската комисија,бугарскиот тим инисистирал на нивна верзија

Мешовитата македонско бугарска комисија за историски прашања втор ден ја продолжи дискусијата за спорните прашања. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер