Радев: Разговарав пет пати со Меркел за Македонија, бара да ги пуштиме во ЕУ

Бугарскиот претседател Румен Радев и денеска призна дека Софија е изложена на жесток притисок од европските партенри да се откаже од ветото за Македонија. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер