„Борка“: Да се овозможат навремени прегледи за рано откривање на ракот на дојка

Од здружението „Борка – за секој нов ден” и годинава укажаа на важноста од навремени дијагностички прегледи по повод одбележувањето на Месецот за борба со ракот на дојка. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер