Професорот Ванчо Ѓорѓиев поднесе оставка од историската комисија со Бугарија

Мешовитата македонско бугарска комисија за историски прашања втор ден ја продолжува дискусијата за спорните прашања, но во сенка на информацијата која како бомба одекна во македонската јавност. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер