Почнува давањето трета доза од вакцините против ковид-19

Здравствените работници први ќе се вакцинираат со трета бустер „Фајзер“ доза, оти пред шест месеци само тие имаа можност да се вакцинираат во земјава. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер