Избори во Германија – се избира наследник на Ангела Меркел

Над 60 милиони гласачи денеска во Германија го избираат 20тиот состав на Бундестагот, и индиректно идниот канцелар кој ќе ја замени Ангела Меркел. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер