Заев: По изборите во Македонија и Бугарија ќе се решаваат работите

Не станува збор за бришење на историјата – тврди премиерот Зоран Заев по најавите дека ќе се менуваат учебниците и спомениците кои ги содржат термините „бугарски фашистички окупатор“, во знак на пријателскиот дух со Бугарија. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер