МЗ: 78 отсто од новите случаи и 80 отсто од хоспитализираните со ковид 19 се невакцинирани

Бројот на починати во овој четврти бран надмина 1.000, а скоро 90% од нив не биле вакцинирани, покажуваат стастиките на Министерството за здравство.. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер