Еврејската верска заедница против бришење на „бугарски“ фашистички окупатор

Вистински напредок во односите со Бугарија не може да има се додека опстојува атмосферата на уцена, порача денеска вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров, по актуелизирањето на темата со најавата за промени во учебниците и спомениците. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер