Апасиев: Левица е оштетена од ДИК, ќе поднесеме кривична пријава

Лидерот на Левица Димитар Апасиев обвинува за нерамноправно распределување на средствата превидени за платено политичко рекламирање за претстојните локални избори. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер